Własna metoda
Wieloletnia praktyka w pracy ze skórą pozwoliła nam na opracowanie autorskiej metody jej rewitalizacji. Na bazie własnych obserwacji i doświadczeń stworzyliśmy skojarzony zabieg, wykorzystujący naturalne mechanizmy regeneracyjne, drzemiące w naszej skórze, najwartościowsze składniki krwi, czyli płytkowe czynniki wzrostu oraz nowoczesne technologie. Połączyliśmy je wszystkie w celu uzyskania synergii efektów terapeutycznych. Głównym celem leczenia jest twarz, ale także wybrane problemy dermatologiczne w innych częściach ciała – blizny, rozstępy, wiotka skóra…
Jak to działa?
Nasza wielobodźcowa kuracja oczyszcza skórę, pobudza fibroblasty do efektywniejszej pracy i stymuluje komórki macierzyste do różnicowania. Można powiedzieć, że oszukujemy organizm, dając mu fałszywe sygnały o urazie i zmuszamy tym do intensywnej odbudowy. Pozwala to na zagęszczenie skóry, ujednolicenie jej kolorytu, wygładzenie zmarszczek, jednym słowem – odmłodzenie.
Zabieg VITAHEM wykonywany jest przez lekarza w aktywnej asyście pielęgniarki i kosmetyczki. Dedykowany jest osobom, którym zależy na dobrym wyglądzie i samopoczuciu, chcącym powstrzymać oznaki mijającego czasu, ale równocześnie nie akceptującym iniekcyjnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, takich jak botox czy wypełniacze. Użycie składników własnej krwi jako materiału rewitalizującego niweluje ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych, a pozostałe techniki umożliwiają maksymalne wykorzystania dostarczonych substancji odżywczych i pobudzają komórki skóry do intensywnej pracy. Każdy z etapów zabiegu ma konkretne znaczenie funkcjonalne i intensyfikuje efekt poprzedniego. W większości przypadków VITAHEM jest procedurą jednorazową. W bardziej zaawansowanych stanach degeneracyjnych skóry zabieg powtarzamy po 2-3 tygodniach.
1. Przygotowanie pola zabiegowego
- mycie, demakijaż
- mikrodermabrazja korundowa
- znieczulenie kremem Emla (okluzja pod folią 30-60 min.)
- mycie, dezynfekcja skóry
2. Przygotowanie osocza bogatopłytkowego (PRP)
- pobranie krwi
- odwirowanie
- izolacja
- aktywacja
3. Opracowanie pola zabiegowego – mikronakłuwanie Rollerem (DNS) o długości igieł 0,5 mm.
4. Rozprowadzenie osocza PRP.
5. Infuzja podciśnieniowa i wmasowanie PRP rolką.
6. Łagodzące naświetlanie laserem biostymulacyjnym (LB).
7. Zmycie pozostałości.
8. Nałożenie pozabiegowego preparatu uspokajającego.