Konsultacje z zakresu dietetyki prowadzone przez naszego specjalistę są oparte na aktualnej wiedzy medycznej i dopasowane do indywidualnych potrzeb Pacjenta. Wizyty ułatwiają przebieg procesu wzbudzania motywacji do długotrwałej i skutecznej zmiany w kierunku realizacji wyznaczonego celu lub rozwiązania problemu zdrowotnego. Zdobyta wiedza oraz umiejętności jej wykorzystania w codziennym życiu umożliwiają świadome wypracowanie prawidłowych nawyków dotyczących żywienia, aktywności, oddechu i regeneracji.
Nasza oferta skierowana jest do osób, które szukają kompleksowej opieki lub wsparcia w:
- redukcji tkanki tłuszczowej do prawidłowego poziomu wraz z utrzymaniem tego efektu
- zwiększeniu tkanki mięśni szkieletowych i poprawie ich funkcjonalności
- przygotowaniu do ciąży dla przyszłych rodziców oraz dla matek karmiących piersią
- optymalnym rozwoju psychofizycznym dzieci i młodzieży
- treningu osób aktywnych fizycznie
- profilaktyce chorób cywilizacyjnych
- przewlekłych stanach chorobowych
- prawidłowej suplementacji, gdy istnieją wskazania do jej stosowania.
Konsultacja specjalistyczna to pierwszy i najważniejszy etap w diagnostyce Pacjenta oraz późniejszym procesie terapeutycznym. To pojedyncze spotkanie ze specjalistą, który jest jednocześnie trenerem medycznym, dietetykiem i terapeutą. Służy ona rozpoznaniu aktualnych potrzeb Pacjenta oraz wyborze najlepszej opcji wsparcia. Zaczyna się od określenia celu, który chcemy osiągnąć bądź od omówienia problemu zdrowotnego, który nam doskwiera.
Do celów diagnostycznych przeprowadzany jest wywiad w oparciu o przekazaną przez Pacjenta wiedzę na temat jego dotychczasowego stylu życia (analiza dotyczy m.in. sposobu odżywiania, oddychania, aktywności fizycznej i regeneracji, zarządzania stresem, przebytych chorób, urazów, operacji, przyjmowanych leków czy suplementów). Ponieważ brane są pod uwagę badania analityczne i obrazowe, wskazane jest przedstawienie posiadanej dokumentacji medycznej.
W trakcie spotkania przeprowadzana jest analiza składu ciała z zastosowaniem innowacyjnej technologii BIA – bioimpedancji elektrycznej (Tanita MC-580MS) oraz sprawdzany pomiar ciśnienia i pulsu, saturacji krwi, temperatury ciała. Podsumowaniem konsultacji jest określenie przyczyny aktualnych dolegliwości fizycznych, ewentualnie zlecenie dodatkowych badań, niezbędnych do postawienia wstępnej diagnozy.
Znając już oczekiwania na podstawie wywiadu oraz posiadając wstępną diagnozę po badaniu i analizie dostarczonej dokumentacji medycznej, realizujemy zindywidualizowany program terapeutyczny.
Sesja terapeutyczna jest pojedynczym spotkaniem lub pakietem spotkań, które prowadzą do realizacji celu uzgodnionego w trakcie konsultacji specjalistycznej. W toku terapii cele mogą być doprecyzowane i zmieniane, ponieważ organizm każdego człowieka jest niepowtarzalny, a ponadto funkcjonujemy w różnych realiach społeczno-ekonomicznych, na które odmiennie reagujemy. Dzięki wszechstronnemu przygotowaniu, specjalistycznej wiedzy oraz holistycznemu podejściu do zdrowia, terapeuta z powodzeniem stosuje sprawdzone metody działania, dopasowane do potrzeb Pacjentów, ich stanu zdrowia, wieku czy innych uwarunkowań. Wprawdzie nie istnieje jedna uniwersalna metoda na poprawę zdrowia psychofizycznego, lecz wprowadzane świadome zmiany, najlepiej pod kierunkiem specjalisty, będą sprzyjać osobistemu rozwojowi na płaszczyźnie fizycznej, mentalnej i emocjonalnej. Ten proces umożliwi zwiększenie kontroli nad swoim organizmem i wzmocni potencjał zdrowotny. Nigdy nie jest za późno na „lepszą wersję siebie”, a dbanie o swoje zdrowie można zacząć praktycznie na każdym etapie życia.
Po zakończonej wizycie zostaje wysłane drogą elektroniczną podsumowanie zaleceń oraz program działań profilaktycznych. Na każdym ich etapie znaczącą rolę odgrywa edukacja zdrowotna. Dzięki temu podczas codziennej aktywności Pacjent angażuje się bardziej świadomie w uruchomienie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia, wykorzystując nabytą wiedzę i umiejętności.