Adres gabinetów:
32-020 Wieliczka
ul. Brata Alojzego Kosiby 5
+48 799 112 000

Zaburzenia snu

Diagnoza: Zaburzenia snu

Sen jest procesem koniecznym do podtrzymania życia, lecz zaburzenia snu są często ignorowane, przez co nie zostają rozpoznane i leczone. Coraz częściej doceniamy znaczenie zależności pomiędzy snem, a innymi aspektami zdrowia fizycznego i psychicznego. Bezsenność może być na przykład początkiem depresji, a objawy towarzyszące różnym schorzeniom często są konsekwencją podstawowych zaburzeń snu wywierających niekorzystny wpływ na zdrowie, nastrój i jakość życia.

Wysoki poziom stresu, terminarze wypełnione do granic możliwości czy problemy finansowe spędzają nam również sen z powiek. Przyjmowane w nadmiernej ilości leki i suplementy diety mogą powodować bezsenność lub senność w ciągu dnia. Nawet podstawowe elementy zdrowego stylu życia wprowadzane nieumiejętnie są w stanie pogorszyć jakość snu (zbyt intensywny trening oraz niewłaściwe odżywianie).

Niestety także dzieci nie są wolne od problemów ze snem. Dlatego opiekunowie powinni już od najmłodszych lat wcielić w życie swoich pociech dobre nawyki związane ze snem, co pozwoli ugruntować w przyszłości zasady dotyczące higieny snu.

Sen jest podstawową formą regeneracji, a jego jakość jest kluczowa i wpływa praktycznie na wszystkie aspekty naszego życia. Dobry sen w ciągu nocy ładuje baterie ciała i umysłu, pozwalając optymalnie funkcjonować przez cały dzień. Wzmacnia system odpornościowy, poziom pozytywnej energii, zdolność do koncentracji i odpowiedniej reakcji na bodziec stresowy.

Konsultacja z naszym terapeutą/trenerem to niepowtarzalna okazja uzyskania profesjonalnej pomocy w procesie poszukiwania skutecznych rozwiązań dla osób mających problemy z zasypianiem lub z wielokrotnym budzeniem się w ciągu nocy.

Zalecana terapia:  

  • DISEASE coaching program
  • DIET coaching program
  • FUNCTIONAL TRAINING & coaching program
  • MASSAGE & WELLNESS coaching program