Adres gabinetów:
32-020 Wieliczka
ul. Brata Alojzego Kosiby 5
+48 799 112 000

Nadwaga i otyłość

Diagnoza: Nadwaga i otyłość

Nadwaga, a szczególnie otyłość skutkują zarówno poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi jak i psychospołecznymi. To nie tylko wzrost ryzyka wystąpienia zaburzeń praktycznie wszystkich układów ludzkiego organizmu. To także obniżenie odczuwanej jakości życia poprzez brak pewności siebie i poczucie mniejszej atrakcyjności, co powoduje zmiany w relacjach z innymi ludźmi i często ogranicza możliwości awansu zawodowego. Dlatego wiele osób podejmuje trud zmniejszenia nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej nie tylko z powodów zdrowotnych. Problem w tym, że w większości wybierają drogę szybkiego rozwiązania problemu (diety „cud” zwykle połączone z hasłem „mniej jeść, więcej biegać”). Jednak rezultat spontanicznego „wyzwania” jest krótkotrwały i kończy się zazwyczaj kontuzją oraz efektem „jo-jo”.

W pierwszej kolejności należy zrozumieć, że nadwaga czy otyłość nie są wynikiem tygodniowej czy miesięcznej nadmiernej podaży kalorii dostarczanej z dietą. Nikt z nas nie poszedł spać wieczorem szczupły, a rano obudził się nagle z dodatkowym „balastem”. Osoby, którym wydaje się, że w krótkim czasie osiągną wymarzony wygląd wyłącznie dzięki reklamowanym specyfikom są łatwym łupem dla twórców „cudownych” diet czy preparatów.

Musimy nauczyć się przeprogramować nasz sposób postrzegania jedzenia. Nie możemy ulegać wpływowi reklam i kierować się opiniami prezentowanymi przez „głośniejszych specjalistów”. Stopniowe pozbywanie się nadmiaru kilogramów przez długotrwałą zmianę nawyków żywieniowych oraz optymalną aktywność fizyczną i regenerację, daje większe szanse na sukces, niż szybkie zastosowanie „diety cud” z chwilowym efektem wizualnym i późniejszym efektem „jo-jo”. 

Konsultacja z naszym terapeutą/trenerem to niepowtarzalna okazja uzyskania profesjonalnej pomocy w pozbyciu się dodatkowych kilogramów oraz wiedzy na temat innych przyczyn nadwagi, w tym nieproporcjonalnego tycia do ilości spożywanego jedzenia.

Zalecana terapia:  

  • DISEASE coaching program
  • DIET coaching program
  • FUNCTIONAL TRAINING & coaching program
  • MASSAGE & WELLNESS coaching program