Adres gabinetów:
32-020 Wieliczka
ul. Brata Alojzego Kosiby 5
+48 799 112 000

Choroby tarczycy

Diagnoza: Choroby tarczycy

Tarczyca jest niewielkim gruczołem, który jednak ma kluczowe znaczenie dla komórek naszego ciała, przez co wywiera olbrzymi wpływ na nasze życie. Jej prawidłowe funkcjonowanie zależy od sieci powiązań różnych narządów, gruczołów i związków chemicznych, na czele z podwzgórzem i przysadką mózgową.

Pozbawienie komórek optymalnej dawki hormonów tarczycy zaburza równowagę organizmu. Nadmierne, długotrwałe wytwarzanie hormonów tarczycy prowadzi do nadczynności, a niedobór hormonów do niedoczynności tarczycy. Oba zaburzenia mogą mieć również charakter autoimmunizacyjny (autoimmunologiczny), co oznacza, że wskutek błędnie ukierunkowanej reakcji układu odpornościowego organizm przez pomyłkę atakuje sam siebie, w tym przypadku własną tarczycę. Tego typu przewlekłe schorzenia, wpływające na cały organizm, to choroba Hashimoto i choroba Gravesa-Basedowa (Basedowa). Do ich zdiagnozowania wymagane jest określenie stanu klinicznego pacjenta (w tym zbadanie objawów niedoczynności lub nadczynności ), oznaczenie poziomu hormonów tarczycy i przeciwciał w badaniu krwi (TSH, fT4, fT3, rT3 oraz anty-TPO, anty-TG, TRAb), a także badanie ultrasonograficzne (USG) tarczycy w celu ustalenia wielkości i stanu gruczołu oraz konfliktu z otaczającymi tkankami.

Skomplikowany przebieg choroby sprawia, że leczenie tylko hormonami tarczycy nie zawsze przynosi oczekiwane efekty. Zdobyta wiedza i umiejętności oraz praktyczne ich wykorzystanie wpłynie w znaczący sposób na poprawę jakości życia, zastępując bądź uzupełniając metody farmakologiczne.

Konsultacja z naszym terapeutą/trenerem to niepowtarzalna okazja uzyskania profesjonalnej wiedzy na temat obrazu tej choroby, pomocy w rozpoznawaniu jej objawów i właściwego leczenia.

Zalecana terapia:  

  • DISEASE coaching program
  • DIET coaching program
  • FUNCTIONAL TRAINING & coaching program
  • MASSAGE & WELLNESS coaching program